درباره ما

به نام پروردگار زیبایی ها

خوشحال می شم وقتی که متن خوندین برای من پیام بزارید و سوالی از من بپرسید.

سلام نوید شمخانی متولد چهارشنبه هجده آذر پنجاه و نه، جنگ شد و در  ۶سالگی از اهواز به مشهد آمدیم. محل زندگی ما شهرک بهشتی همان جایی که شهرک عرب ها می‌گفتن بود. بعضی وقت‌ها درد و رنج‌های ما با نگاه مردم زیاد می شد.

اون موقع رسانه‌ها مثل امروز گسترده نبودن تا ابعاد جنگ را انعکاس دهند. مادر معلم ابتدایی و پدرم خبرنگار کیهان بودن. البته پدرم حکم جناب آقای سید محمد خاتمی جهت سرپرستی کیهان یزد را به دلیل شرایط آن روزهای کیهان قبول نکردن و برای همیشه از دنیای روزنامه‌نگاری جدا شدند.

بگذریم کجا بودم آها شهرک همان‌جایی که سید علی موسوی بازیکن تیم ملی و محسن چاووشی خواننده محبوب ایرانیان سرتاسر جهان بلوک ۱۶ زندگی می‌کردن، مجید رحیمی مدیر شهرسازی منطقه آزاد اروند هم به همین شکل من دوستی دارم که آن موقع چون سبزه بود جواد بلک صدایش می‌کردم . بعد از گذراندن دوره صنایع چوب در هنرستان وارد دانشگاه شدم و در سال  ۱۳۷۹ از رشته صنایع چوب و کاغذ  زیر نظر نوابغ این رشته دکتر حجازی، دکتر نیلوفری و دکتر قنبر ابراهیمی فارغ تحصیل شدم. با همسری مهربان آشنا شدم و باهم ازدواج کردیم انصافاً همسر خوبی ایست. ثمره این ازدواج متین شمخانی نفس باباست.  اولین کار حرفه‌ای خودم را با کارگاهی شروع کردم. با مالک این برند که از دوستان من بود کار می‌کردیم ما به‌طور اتفاقی نزدیک هم زندگی می‌کردیم و باهم در هنرستان بودیم.  باهم  چوب‌بری  می‌کردیم و در ساختمان‌ها تولیدات آنجا را نصب می‌کردیم. از همان ابتدا به طراحی و بازاریابی علاقه داشتم بعدها متوجه شدم که  برندینگ کردم و هویت‌سازمانی آنجا را با کمک همکارانم شکل دادم. و این موضوع باعث جذب ۳۰٬۰۰۰ هزار مشتری منحصربه‌فرد و ۲۰نمایندگی و ایجاد واحد کابینت و پروژه شد.

بعد از آن با برندهایی به نام مینا فام به‌عنوان مدیر بازاریابی و فروش، همگامان بارثاوا مدیر بازرگانی، ایتال فوم نمایندگی شرق کشور مدیر بازاریابی، آفتاب و رهام مدیر بازرگانی، مبل دقت، مشاور مدیریت و برندینگ بلیسان مشاور صنایع چوب برج دوقلو کیش و برند لوکس مسکونی آبان و خانه من و مشاور بازاریابی و برندینگ صنایع چوب ۲۹۹ فعالیت کردم. بعدازاین با دوستانی آشنا شدم که کار برندینگ می‌کردند. انصافاً بعضی کارکرده بودند و بعضی هم مدعی، هرکس بخشی از آن را فهمیده وگمان می‌کند که برندینگ یعنی همین‌که من می‌دانم،مثلاً آنکه MBA خوانده بود خود را مشاور برند معرفی می‌کرد جالب این هست که من هم کارشناسی ارشد MBA داشتم و مدرک مشاور حرفه‌ای مدیریت و بازاریابی و بازرگانی. ولی این مدارک بجای خود مهم هستند.آن‌کس که طراح یا گرافیست بود نیز همین ادعا را داشت. البته کلیه طراحی گرافیکی این سایت با کاتولوگ ها را خودم انجام دادم، خلق کردن را دوست می‌دارم.بازاریاب‌ها هم به همین شکل. تعاریفی که عمدتا وجود دارد در سطوح بالا علمی است که عموما وقت مطالعه و فرصت آن نیست. به نظر من مفهوم برندینگ به معنی دادن قول و قرار در خصوص یک برند و سپس ارائه آن تعهد در قالب انجام آن کار و پی گیری و ایجاد مطلوبیت و احساس خوب است.

بیش از ۱۵ سال است که در حال کسب تجربه و مطالعه درزمینه برندینگ و بازاریابی در حوزه صنعت چوب هستم. علم و صنعتی زنده با گستردگی فراوان که امروزه با زندگی همه ما پیوند خورده.

حوزه‌ی تخصصی فعالیت‌های من مشاوره طراحی،تولید،برندینگ و بازاریابی در حوزه صنایع چوب، دکوراسیون داخلی و کمی معماری است. اما بقیه کارهای دیگر را دوست دارم. من به این اعتقاد دارم که اگر “چیزی یاد گرفتم را یاد بدم، بیشتر یاد می‌گیرم.

برای همین تلکاتیس را ساختم که به کارفرمایان و مهندسین و مردم شریف ایران عزیز کمک کنم و تجربیاتم را در اختیارشان بزارم نمی دونم بعد از این چی می شه ولی باید حتماً عالی باشه، تلکاتیس از دو بخش تلکا و تیس تشکیل‌شده. که هر دونام درختان می‌باشد. تلکا نام درختی است که در گرگان و نور و در منجیل و کلاردشت می‌نامند. درخت تیس، گیاهی است از خانواده گل‌سرخیان که بومی اروپا، بخش‌هایی از آسیا ازجمله کشور ایران و شمال آفریقا می‌باشد. این درخت زینتی زیبا در ژاپن، چین، روسیه، ایسلند، انگلیس بسیار محبوب می‌باشد. تیس درختی کمیاب است.

تکنیک‌ها و کلیدهای طلایی ساده‌ای وجود دارد که با آنها می‌توان یک کسب‌وکار کوچک را به یک امپراتوری بزرگ تبدیل کرد. امروز شاهد امپراتوری های محبوب بسیاری هستیم که بدون قطره‌ای خون در حال تسخیر ذهن و قلب انسان‌ها هستند روز به‌ روز گسترده‌تر و قدرتمندتر می‌شوند، آن‌ها مرزها را می‌شکافند و با وجود حکومت‌های بعضاً سخت‌گیر توانسته‌اند بخش زیادی از، سهم بازار، سهم ذهن و سهم از قلب مشتری (افراد جامعه) را تسخیر کنند.

به امید روزی که شاهد ایران آباد و پر امید از گذشته باشیم.

نوید شمخانی

برای من پیام بگذارید و سوالی از من بپرسید: